Lokalizacja budowy elektrowni jądrowej w Kołbieli

Wielu miejscowych zastanawia się nad rozwojem lokalnego przemysłu. Skoro Radom może zostać fenomenem stoczniowym, to czemu w Kołbieli nie można by wybudować elektrowni.

Zadaniem lokalnego menela, analiza i ocena potencjalnych lokalizacji w celu wskazania najbardziej odpowiednich dla budowy elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MW, składającej się z 2 lub 3 bloków energetycznych, wykorzystującej technologie reaktora jądrowego powinna uwzględniać Kołbiel.

Plotki o rezygnacji z prowadzenia badań lokalizacyjnych i środowiskowych w lokalizacji „Kąłbiel” zachęcają do przeprowadzeniu przez PGE w województwie mazowieckim szeregu analiz, w tym wstępnej inwentaryzacji siedliskowej oraz analiz hydrogeologicznych, które potwierdziły, że lokalizacje: Koryta rzeki świder w największym stopniu spełniają kryteria, jakim powinna odpowiadać lokalizacja elektrowni jądrowej.

Wybór docelowej lokalizacji elektrowni jądrowej – znając realia naszego kraju nastąpi zapewne w przyszłym stuleciu. Na podstawie przeprowadzonych badań organoleptycznych zostanie podjęta decyzja o wyborze docelowej lokalizacji elektrowni jądrowej oraz zostaną złożone wymagane wnioski w celu uzyskania pozwoleń. Budowa elektrowni ma rozpocząć się od budowy dynama, symbolizującego aspiracje lokalnego kółka energetycznego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s